Virtsu. See on juba ajalooliselt edukas saare kogukond. Koht, mida aastas läbib pea 2 miljonit külalist. Suure potentsiaaliga koht mere embuses, looduse rüpes.
-
Kiire ja tihe ühendus pealinna, saarte ja läänekalda linnadega
-
Rahulik ja turvaline keskkond
-
Kaunis loodus ja 95% merepiiri
Virtsu on alevik ja poolsaar ajaloolisel Läänemaal, alates 2017. aastast Pärnu maakonnas Lääneranna vallas. Virtsu poolsaare pindala koos Puhtulaiuga on umbes 7 km2. Alevik tekkis sadama ümbrusse 19. sajandi lõpul. 2018. a seisuga oli Virtsu elanike arv 512.
Virtsu on aastasadu olnud oluline sadamakoht. Tänapäeval on Virtsus kolm sadamat: Virtsu sadama kaudu toimub parvlaevaühendus saartega, Vanalinna all paikneva Kalasadama ja Virtsu Vanasadama (asub loodavas Werderholmi kvartalis) juures asuvad supluskohad ning võimalused merele pääsemiseks vastavalt jahtide või paatide ja väiksemate meresõiduvahenditega.
Võib juhtuda, et esmapilgul ei haara silm Virtsus peale imelise merevaate suurt midagi, kuid siin paikneb veel nii Virtsu kool kui raamatukogu, lasteaed ja rahvamaja, kauplus ja kolm tuuleparki, tuletorn ja mitmed muuseumid.
Virtsus tegutsevad mitmed ettevõtted ning lähiaastatel plaanib Werderholmi südamesse ümber kolida ka 2021. aastast Werderholmi kinnistu omaniku staatuses AS K.MET.
Virtsu piirkond on atraktiivne paik nii ettevõtluse, kultuurisündmuste kui ka filmivõtete jaoks – näiteks ehitati 1969. Aastal “Viimse reliikvia” jäädvustamise tarvis Kukeranda ei miski muu kui Pirita kloostri koopia.
Fotod: Mart Mõniste, Tiina Mõniste, Jüri Mõniste, erakogu
Visioon Virtsu vana kalatehase, nüüd tuntud kui Werderholm, ala kogukondlikust kasutamisest
Ajalooline Virtsu endise kalatehase ala paikneb Pärnu maakonnas, Lääneranna vallas, Virtsu alevikus. Risti-Virtsu-riigimaantee ja Suure väina vahelisel maa-alal. Ala krundi pindala on 85692 m² ja aadress on Tallinna mnt 31 (maaüksuse katastritunnus 43001:001:0884).
Maaüksuse hetkeseis enne detailplaneeringu kinnitamist: maaüksus on hoonestatud, varustatud vanade tehnovõrkudega, hoonestuse vahel paiknevad lagunenud asfalt- ja kruusakattega juurdepääsuteed, mille vahelist osa katab taimkattega rohumaa. Lauge reljeefiga maapinna kõrgus merepinnast jääb vahemikku 1,8 – 3,3 m, langusega mere suunas.
Maaüksusel asub Virtsu Vanasadama sadamakai.
Fotod: Mart Mõniste, Tiina Mõniste, Jüri Mõniste, erakogu
Detailplaneeringu kohaselt rajatakse maaüksusele: 8 ärimaa pinda tootmishoonetele ja ladudele, 2 ärimaa pinda kaubandus-, toitlustus-ja teenindushoonetele, 1 ärimaa pinda majutushoonele, 11 elamumaa pinda (üksik- või paariselamud) ning lisaks maa-alad turismiobjektile, Virtsu Rannahoonele, paadisadamale (elamumaa omanikele garanteeritakse paadikoht sadamakai ääres ja talvine paadi hoiustamisvõimalus paadikuuris).
Mitte tavaline elu- ja töörajoon
Werderholm ei ole ega saa ka tulevikus olema tavaline elu- ja tööstusrajoon. Tänaste omanike ja kogukonna ühine nägemus ja soov on, et Werderhomi arenduse merega piirnev maa-ala jääks ja areneks kaasaegseks ja menukaks üldkasutatavaks puhkepiirkonnaks.
Selle kohaselt rajatakse juba täna kogu kinnistut läbivat mereäärset kergliiklus-kõnniteed, 750 m pikkust rannapromenaadi. Ala juurde on paigaldatud juba esimesed päikseloojangu vaatega istumisalad, lisaks planeeritakse rajada merre paigaldatava ujumissillaga supelrand, parginurk koos mängu- ja rekreatsioonivahenditega ning teised võimalikud väikevormid, mis muudaksid ala mõnusaks nii suurtele kui väikestele Virtsu sõpradele.
Endise kalasoolamise tsehhi hoones on oma koha leidnud Virtsu Rannahoone kultuuripesa, mille alal on läbi viidud juba mitmeid edukaid kultuuri- ja kogukonnaüritusi nii sise- kui välialal.
Werderholmi kvartalil on potentsiaali saada ligitõmbavaks ja huvipakkuvaks mitte ainult Virtsule vaid kogu Eesti rahvale.
Menetluses oleva detailplaneeringu infoga saad täpsemalt tutvuda ka SIIN.
Merepiiri ja päikeseloojanguga Werderholmi kvartal:
- 11 üksikelamut
- 3 kaubandus-, toitlustus- ning teenindushoonet
- 7 tootmishoonet
- tankla
- majutushoone
- sadam
- promenaad
- Virtsu Rannahoone kultuuripesa
Rannikuäärne looduse ilu ja mugavuse harmoonia
(Pool)saare päikseloojangu poolselt küljelt avaneb Werderholmi asukatele erakordne saarte ja kõbajatega pikitud merevaade.
See on imeline asukoht looduse rüpes, millel on seejuures hea ligipääs põhimaanteele ning suurepärased bussiühendused Tallinna ja saartega.
3 sadamat, 3 avalikku ujumiskohta, Virtsu Rannahoone oma kultuurisündmustega, imekauni vaatega promenaad, Virtsu linnus, mõisapark, tuletorn, ainulaadse liigirikkusega loodus – siit leiab igaüks oma.
Suurepärane koht ettevõtluseks ja kvaliteetseks eluks
Virtsus on suurepärased võimalused luua oma tuleviku toomis- ja logistikalahendused punkti, mis paikneb riigimaanteede ristumispaigas ning mida läbib parvlaevaühenduse abil kiire ja mugav transpordivoog Eesti suurimatele saartele.
Werderholmil on potentsiaali areneda kaasaegseks, tulevikulahendusi väärtustavaks piirkonnaks, milles miljööväärtuslik elukeskkond ning tööstus- ja teenindusalad käivad üksteist täiustades käsikäes.
Parim võimalus selle potentsiaalika, piirkonna elu uuele tasemele tõstva projektiga liitumiseks on nüüd ja praegu!
Müügiinfo ja kontakt
Henrik Raave
“Virtsu on potentsiaalne hea elu- ja ettevõtluskeskkond. Tule paneme koos aluse paremale tulevikule.”
Võta ühendust